PhotobucketTELİF HAKLARI / "Bu Blog İnternet sitesindeki eserlerin, 05.12.1951 tarih ve 5846 sayılı FİKİR VE SANAT ESERLERİ KANUNU uyarınca eserden kaynaklanan mali ve manevi hakları eser sahiplerine aittir, izinsiz kullanılamaz." />>devam


16 Aralık 2007 Pazar

NEDEN.?
Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar?
Neden öğrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene 'öğretmenim' diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda 'hocam' diye seslenmeye başlarlar?

Neden sınavlarda '4 yanlış bir doğruyu götürür' şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da '4 doğru bil, bir doğru da bizden' şeklinde bir kampanya başlatılıp zekâya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan midir yoksa ondan tırstığımız için midir?
Neden dükkânını kapatıp giden esnaf, kapıya, '10 dakika sonra dönücem' yazar, ne zaman gittiğini nasıl anlarız?
Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar? Örn: Şu anda 70 milyon bizi izliyor...

Neden gözlerinden öperim denir? İnsan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var mıdır? Kimse kimseyi gözünden öpmüş müdür?
Düğünlerde neden 'Dom Dom Kurşunu' türküsü ile göbek atılmaktadır.? 'Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi' gibi sözler eşliğinde kendinden geçen başka milletler var mıdır?
Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde 'inanmıyorum!' derler?. inanılmayacak olan nedir?
Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?
Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde 'en kısa mesafe' neden 'indi-bindi' olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mı binilir? Bunda bir terslik yok mudur?
Bilgisayarda bir programı kurarken neden 'kabul ediyorum' ya da 'kabul etmiyorum' seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra 'kabul etmiyorum' seçeneğini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?

Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep 'ti’dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç 'ti' diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
Neden... ,Ipana 7 reklamındaki kıza, 'Ne zamandan beri Ipana 7 kullanıyorsun?' diye soran Doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece birkaç gün önce piyasaya çıktığını bilmemekte midir?
Neden futbol takımı olan Ajax 'Ayaks' diye okunur da; temizlik ürünü Ajax, 'Ajaks' diye okunur?
Neden ilanlarda 'Doktordan temiz araba' diye yazılır? Hipokrat yemininde 'Arabamı temiz kullanacağım' şeklinde bir madde mi vardır?
Gönderen: Amelie Meli
14.Ara.2007 10:51

L@hm@cun

L@hm@cun
* L@hm@cun_mizah öykü - Blog İnternet Sitesi'nde yer alan ürünlerin; *haber, tanıtım v.b. durumlar dışında / 2. şahıslarca –herhangi bir biçimde- yayımlanması _ kullanılması izne bağlıdır ve yasaların öngördüğü haklara sahiptir. ***--> L@hm@cun.*mizah.öykü*....İLETİŞİM ADRESİ--> mizahvesiir@gmail.com